İyi Kalpli Prenses

masal
İyi Kalpli Prenses Masalı

Bir varmış, bir yokmuş. Çok eski zamanlarda ülkelerden birinde bir kral yaşarmış. Kralın çok iyi kalpli, sevecen ve çok güzel bir kızı varmış. Prenses birgün saraydan çıkıp doğa yürüyüşüne çıkmış. Prenses doğada gezerken göl kenarına gelmiş. Hava çok güzelmiş. Prenses göl kenarında oturup bir müddet güzel manzarayı seyretmek istemiş.

Başlamış etrafın güzelliklerin, seyretmeye.. Üç kelebek, üç uğurböceği ve üç tane kurbağa görmüş. Sanki kelebekler, uğurböcekleri ve kurbağalar bir şey arıyorlar gibi etrafa bakıyorlarmış. Prenses :

-” Ne arıyorsunuz, birşeymi kaybettiniz? diye sormuş.

Kelebekler kanatlarındaki beneklerinin olmadığını benekleri olmadan hiç güzel olmadıklarını, uğurböcekleri de siyah beneklerinin kaybolduğunu ve kimseyi uğur böceği olduklarına inandıramadıklarını, kurbağalar ise yeşil beneklerinin kaybolduğunu söylemişler. Prenses onların bu haline çok üzülmüş. Onlara yardımcı olmak istiyormuş. Birden ayağa kalkarak:

-” Siz beni burada bekleyin sakın başka bir yere gitmeyin ben hemen geliyorum.” demiş ve koşa koşa sarayın yolunu tutmuş. Saraya geldiğinde kırmızı, yeşil ve siyah puanlı elbisesini giymiş ve tekrar göl kenarına gelmiş. Elbisesindeki yeşil benekleri kurbağalara, siyah benekleri uğurböceklerine ve kırmızı benekleri de kelebeklere hediye etmiş. Hepsi çok sevinmişler. Prensesin bu iyiliği karşısında neşe içinde Prenses’e teşekkür etmişler. Prenses artık beyaz olan elbisesine bakıp kurbağaları, uğurböcekleri ve kelebekleri mutlu ettiği için çok sevinçliymiş.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir