Orman Perisinin Gülleri

orman-perisinin-gulleri
Sevgili çocuklar, sizler için yepyeni bir peri masalı sitemize ekledik. Keyifle okumanız dileğiyle..

Orman Perisinin Gülleri Masalı

Bir varmış, bir yokmuş, evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, periler çiftetelli oynarken eski hamam içinde, yemyeşil bir ormanda bir peri yaşarmış. Peri gülleri çok severmiş. Evinin bahçesinde çeşit, çeşit rengarenk güller yetiştirirmiş. Hergün onları sular, güzel sözler söyler ve onlarla konuşurmuş.

Herkes perinin güllerinin güzelliğine hayranmış. Fakat güllerin bir süre sonra solmaları periyi çok üzüyormuş. Güllerin hep ilk açtıkları günkü gibi taze kalmalarını istiyormuş. Günlerden birgün peri gülleri sularken diğer tomurcuklardan farklı bir tomurcuk dikkatini çekmiş. Bu tomurcuğun rengi sarıymış fakat diğer sarı güllerin renk tonundan çok farklı ve çok güzelmiş. O günden sonra peri bu tomurcuğa daha dikkatli ve özenle bakmaya başlamış. Aradan günler geçmiş tomurcuk artık çok güzel bir gül olarak açmış. Diğer güllerin arasında bir güneş gibi parlıyormuş.

Aradan günler, haftalar geçmiş, diğer güller solmaya, solan güllerin yerine yeni tomurcuklar çıkmaya başlamış. Fakat sarı gül aynı ilk açtığı gibi taze ve dipdiri duruyormuş. Peri gel zaman git zaman bu gülden sıkılmaya başlamış. Artık bu güle karşı hiçbir umut taşımıyormuş. Diğer güller solduğunda yeni tomurcukların ne zaman büyüyüp açacağını sabırla beklermiş. Fakat sarı gül solmadığı için böyle düşünceleri kalmamış. Peri artık yetiştirdiği güllerin solmasına ne kadar üzüldüğünü fakat herşeyi doğal haliyle sevmek gerektiğini bunu böyle kabullenmesi gerektiğini anlamış. O günden sonra artık solan güllere üzülmeyip yeni tomurcukların ne zaman büyüyüp açacağı günü umutla beklemeye, bahçesindeki güllerle mutlu bir yaşam sürmeye devam etmiş.

Gökten üç elma düştü; biri masalı yazana, biri okuyana biri de dinleyenin başına..

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir